Masáže
Zažite výsadu najstaršej, ale najefektívnejšej formy terapie na vlastnom tele
Rôzne druhy masáži v našej ponuke vám zmiernia bolesti, stres, zlepšia krvný obeh a hlavne uvoľnia napätie.
Klasická masáž
Popis masáže
Klasická masáž zlepšuje prekrvenie pokožky, podkožia a svalov, pomáha uvoľňovať stuhnuté a bolestivé svaly a podieľa sa na lepšom vyplavovaní odpadových látok z organizmu. Hmaty klasickej masáže udržiavajú svaly v dobrej kondícii, z kĺbov pomáhajú odviazať usadené soli.
Zjednodušene povedané, vďaka pravidelnej klasickej masáži sa pokožka na vašom tele môže stať pružnejšou a môžete predísť bolestiam, ktoré bývajú dôsledkom stuhnutého svalstva, napríklad v oblasti šije, medzi lopatkami a v krížoch. Pomáha aj pri rekonvalescencii svalov a kĺbov po dlhom znehybnení v dôsledku zlomeniny alebo z iného dôvodu.
Čo je však najdôležitejšie, celkovo sa môžete cítiť lepšie, pretože masáž pôsobí nielen na telo, ale aj na psychiku. To, že dotyk ako taký pomáha zbavovať sa vnútorného napätia, vedeli ľudia už dávno. A tento jednoduchý a účinný „liek“ sa používa dodnes.
Dobrá rada
Pred masážou je vhodné informovať maséra ak máte nejaké ochorenie. Hoci by aj nešlo o kontraindikované ochorenie, masér môže masáž prispôsobiť vášmu zdravotnému stavu.
Medová masáž
Popis masáže
Táto masáž je starým a osvedčeným prostriedkom ľudového liečiteľstva. Svojím detoxikačným pôsobením medová masáž odstraňuje celý organizmus od usadenín, všetky jedy z liekov, potravín, ktoré si telo nahromadilo v tkanivách v priebehu života. Táto masáž je veľmi príjemná, uvoľňujúca a zároveň pôsobí ako peeling – zjemňuje a hydratuje pokožku. Medová masáž je účinná ako prostriedok k oživeniu organizmu vyčerpaného stresom a nezdravým životným štýlom. Pomôže pri problémoch s nespavosťou, chronickej únave, bolestiach hlavy alebo pri tráviacich ťažkostiach. Odporúča sa aj ľuďom, ktorí trpia chorobami kĺbov alebo reumatizmom.
Kontraindikácie
Alergia na včelie produkty a pele; tehotenstvo; veľmi citlivá pokožka; ranky a odreniny na tele, kožné infekcie; pri vysokom očnom tlaku (glaukom); pri trombóze; pri krvácaní v tele, napríklad žalúdočný vred.
Dobrá rada
Vhodné je absolvovať kúru raz do týždňa, v prípade akútnych chorôb aj dvakrát do týždňa. Na uvoľnenie usadenín v kĺboch sa doporučuje masírovať med do postihnutých kĺbov dvakrát mesačne.
Masáž lávovým kameňmi
Popis masáže
Máloktorá masáž dokáže navodiť tak príjemné pocity ako masáž horúcimi lávovými kameňmi. Predstavte si teplo sálajúce z vulkanických kameňov, ktoré preniká hlboko do vašich stuhnutých svalov kombinované s masážou. Ide o dokonalé uvoľnenie tela a mysle, zbavuje stresu a napätia, výborne stimuluje krvný obeh a lymfatický systém, postupne prehrieva celé telo, pomáha k detoxikácii organizmu ako aj vyrovnáva energie v tele.
Lávové kamene sa vyznačujú úžasnou schopnosťou absorpcie a odovzdávania tepla. Majú mimoriadne silné energetické vibrácie, ktoré spolu s teplom dokážu odstrániť bloky dôležitých bodov na meridiánoch a rozprúdia energiu v tele. Sú tmavošedé až čierne a zväčša pochádzajú z čistého životného prostredia Južnej Ameriky, obsahujú vysoké percento železa. Majú hladký povrch, ľahko sa kĺžu po pokožke, prenášajú a odovzdávajú tepelnú energiu, ktorá pozitívne pôsobí nielen na pokožku, podkožie a svalové vlákna, ale spôsobuje aj výrazné prekrvenie ciev, zlepšuje cirkuláciu a okysličenie krvi, urýchľuje metabolizmus tkanív a detoxikáciu tela.
Masáž lávovými kameňmi pozitívne vplýva aj na lymfatický systém, relaxáciu svalstva spojenú s ústupom bolesti. Výborne si odpočiniete a ešte dlho po masáži budete cítiť teplo z kameňov.
Ako prebieha masáž
Pracuje sa s horúcimi kameňmi ohriatymi v špeciálnej nádobe vo vode na 40 – 60° C. Niektoré len prikladáme na určité body na tele, ostatnými masírujeme celé telo. Masérka ich posúva a masíruje akupunktúrne dráhy naolejovaného tela tak, že klient vysokú teplotu ani nevníma. Pridaním naťahovacích techník pomáha uvoľňovať a zvyšovať rozsah a flexibilitu v jednotlivých svalových skupinách i v kĺbových puzdrách.
Účinky masáže
- vynikajúca pri bolestiach chrbta a kĺbov
- vyrovnáva energiu v tele
- pomáha k detoxikácii organizmu
- stimuluje krvný obeh a lymfatický systém
- zvyšuje sa relaxácia a upokojuje sa nervové ukončenie
- dosiahnutie čo najlepšieho účinku si vyžaduje aplikáciu niekoľkých masáži po sebe v jednej kúre.
Kontraindikácie
- infekčné choroby
- plesňové a hubové ochorenia
- vysoký krvný tlak
- kŕčové žily
- otvorené rany a modriny
- zvýšená citlivosť na teplo
- nedávne operácie
- slnečné popáleniny
- tehotenstvo
Ušné sviečky
Popis masáže
Aplikácia ušných sviečok je starodávna metóda; pôvodne ide o ľudovo-liečiteľskú metódu, ktorá je známa na celom svete. Ušná sviečka z dielne Gizely Halászovej (Slovenská republika) je látka z ľanu, nasiaknutá čistým včelím voskom a 100% éterickým olejom.
Typy ušných sviečok
- eukalyptová silica (osviežuje)
- jedľová silica (dezinfikuje)
- medovková silica (upokojuje)
Sviečky sú certifikované v zmysle slovenskej legislatívy.
Uplatnenie
Ušný maz produkujú mazové žliazky vo vonkajšom zvukovode. Pri žuvaní sa maz vyprázdňuje navonok. Niekedy sa však môže nahromadiť v podobe mazovej zátky a upchať zvukovod (cerumen). Stáva sa to pri nadmernej tvorbe alebo nedostatočnom vyprázdňovaní mazu (napr. z nevhodne stvárneného vonkajšieho zvukovodu), prípadne pri čistení zvukovodu (ak sa maz tlačí do hĺbky). Chorému sa zhorší sluch (podobne ako pri kúpaní, keď vniknutá voda upchá zvukovod). Pri tvrdšej mazovej zátke sa zjavuje i bolesť, niekedy chorému hučí v uchu a cíti aj závrate. Podobne je to aj u nosných dutín. Pri bolestiach iných častí organizmu ako uší je rozumné aplikovať telové sviečky.
Ľudské ucho je párový zmyslový orgán sluchu a rovnováhy tvorený vonkajším, stredným a vnútorným uchom. Vonkajšie zvukovody sa priebežne zaplňujú ušným mazom. Pri nadmernej tvorbe tento maz tuhne a znižuje sluchový vnem. V dôsledku nesprávneho čistenia, nesprávnou metódou sa ušný maz vtláča stále hlbšie do ucha. Môže sa však ľahko odstrániť pomocou ušnej sviečky. Sú to bavlnené trubičky napustené zmesou včelieho vosku a parafínu. Teplo vytvorené horením sviečky zmäkčuje nahromadený maz a vytvorený podtlak ho komínovým efektom vysaje. Zároveň dochádza k vyrovnávaniu tlaku cez Eustachovu trubicu v celej oblasti hlavy a krku. Tepelný vplyv pozitívne ovplyvňuje prípadné zablokované toky energie v meridiánoch. Meridiány sú také energetické vedenia, ktorých úlohou je preprava a rozdelenie životnej energie v organizme človeka. Po zapálení vzniká vo vnútri sviečky hmla, ktorá prúdi smerom dole do vnútra ucha. Táto hmla prepravuje účinné látky sviečky do celého ušného ústrojenstva.
Teplo zo sviečky prehrieva aj mikrosystém ušného laloka a tak pôsobí na reflexné zóny, ktoré touto stimuláciou priaznivo ovplyvňujú priebeh ochorení z prechladnutia. Upravuje čistiace pôsobenie lymfatickej drenáže ucha.
Použitie
Aplikácia ušných sviečok AURMED rozhodne pomáha aj pri liečení nahromadeného hlienu v horných dýchacích cestách, pri nádche, po zápale ucha, bolesti hlavy, hučaní v ušiach, upchatí nosa (chronický stav) nespavosti a vyrovnávaní tlaku v ušiach.
Upozornenie
Neodporúčame používať pri perforácií ušného bubienka a alergií na obsiahnuté látky.
Kedy sa používa ušná sviečka?
- zápaly ucha, tváre, čelových dutín (3 – 10 procedúr)
- čiastočná hluchota (3 – 10 procedúr)
- šumenie v uchu, bolesti hlavy, migréna, nervové problémy (1 – 6 procedúr)
Kedy sa nesmie sviečka používať?
Zápal v uchu, porušený ušný bubienok, ekzémy, psoriáza, nádor, vysoký krvný tlak.
Nežiaduce účinky
Nie sú známe. Prípravok nedoporučujeme používať pri perforácii ušného bubienka a alergii na obsiahnuté látky. Pred aplikáciou sa treba poradiť s lekárom a v prípade akejkoľvek patológie ucha alebo pretrvávajúceho ušného mazu.
Dobrá rada
Aplikáciu ušných sviečok AURMED odporúčame minimálne raz za dva týždne, aspoň v troch cykloch.